! STOP MARIHUANĚ !

Tato stránka vznikla, proto aby mohla zastavit šíření Marihuany ! Snad si z toho vezmete aspoň nějaký příklad.

Svět se brání

Svět se brání


Před více než 100 lety bylo opium a morfium na mnoha místech světa volně prodejné; německý chemický velkovýrobce Bayer uvedl heroin na trh jako lék a jako alternativu morfia; hlavní účinnou látkou Coca-Coly nebyl kofein, ale to, co i dnes název skrytě slibuje: kokain.

Sociální důsledky konzumování těchto látek však nebylo již tehdy možné přehlížet. V roce 1912 uzavřelo proto 13 států první antidrogový pakt, tzv. "Mezinárodní opiovou dohodu".

Delegáti všech zemí, ve kterých se konzumoval Cannabis, v čele s Egyptem a Tureckem požadovali v roce 1925 na další "Opiové konferenci" jeho zákaz jako nebezpečné drogy.

Návrh byl jednohlasně schválen.

O 36 let později, v roce 1961, přijali delegáti ze 74 zemí Spojených národů znovu jednohlasné rozhodnutí: "Užívání Cannabisu je v každém ohledu nebezpečné, at už se jedná o fyzickou, duševní nebo sociální stránku."

Cannabis bylo zakázáno "Jednotnou dohodou o omamných jedech" (Single Convention on Narcotic Drugs) ve všech členských zemích Spojených národů.

Dnes, v roce 2002, již prakticky neexistuje stát, který by dohodu bez výhrad nepodepsal.

Některé země před drogou kapitulovaly nebo tolerují držení malého množství. Ale mezinárodní názor je přesto jednotný.

Stejně jednoznačné jsou i jeho důvody.

 
Děkuji za návštěvu tohoto webu, doufám že ste si vzaly nějaké ponaučení. DSGN : Shadowss 2009 Zdroj informací - www.marihuana.cz