! STOP MARIHUANĚ !

Tato stránka vznikla, proto aby mohla zastavit šíření Marihuany ! Snad si z toho vezmete aspoň nějaký příklad.

FAKTA

Občané České republiky odhadem spotřebovali v roce 2003 drogy za 7,9 miliardy korun. Na jednoho obyvatele ČR tak připadá spotřeba téměř 800 korun za rok. Vyplývá to ze zprávy o nelegální ekonomice, kterou na svých internetových stránkách zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Alespoň jednou si drogu předloni vzalo přes milion Čechů, uvádějí statistiky.

Nejužívanější drogou byly podle ČSÚ marihuana a hašiš, předloni si tyto konopné drogy vzalo alespoň jednou 890.000 českých občanů. Celkem lidé v ČR spotřebovali přes 10,5 tuny těchto drog.
Nejrozšířenější nelegální drogou v Evropě (i ve všech ostatních regionech) je konopí. V Evropě ho za poslední rok podle odhadu užívalo 28,8 milionů lidí, tedy 5,3 procenta z celkové populace kontinentu. Spotřeba konopí rostla v letech 2003 a 2004 i ve východní Evropě, kde ho užívá 3,6 procenta dospělého obyvatelstva, tedy přibližně 8,5 milionů lidí.

Nárůst užívání konopí zaznamenali v posledním desetiletí téměř ve všech evropských zemích. Veřejná debata o jeho užívání se však více zabývá jeho údajnými pozitivy než souvisejícími riziky. Zdá se, že rostoucí trend zneužívání konopí souvisí se snahou prosazovat názor, že jeho používání není škodlivé. Pozitivní signál, že tomu tak není, přišel z Nizozemí. Vláda ve svém dokumentu z lonského roku připouští, že "kanabis není neškodná látka", což se týká nejen uživatelů, ale i celé společnosti. Mezinárodní výbor pro kontrolu drog (INCB) nedávno vyzval nizozemskou vládu k přijetí dalších opatření ke snížení počtu "coffee shopu" v zemi.

Zdroj: Zpráva Mezinárodního výboru pro kontrolu drog (INCB)

 
Děkuji za návštěvu tohoto webu, doufám že ste si vzaly nějaké ponaučení. DSGN : Shadowss 2009 Zdroj informací - www.marihuana.cz